کارگاه مهارت های پیش از ازدواج

کارگاه ⌚⌚⌚
مهارت های پیش از ازدواج
با تدریس:خانم دکتر اذرکیش
زمان:۲۳ خرداد پنجشنبه
ساعت:۶تا۸⏱
به مدت ۲ ساعت
با اعطاے گواهے حضور در دوره
جهت ثبتنام با شماره ی زیر تماس حاصل فرماید:09031013343☎📞
خانم ایدا مطور
ظرفیت محدود
---

بلوغ عاطفی جنسی


اساسا رابطه ی زناشوی مناسب از لحظه ی انتخاب همسر شروع میشه و از اونجای که رفتارجنسی مثل تمام رفتارهای دیگر از شخصیت فرد نشائت می گیره،بنابراین به میزانی که دو نفر از لحاظ شخصیتی به هم نزدیک هستند در برقراری روابط جنسی و رفتارهای جنسی هم به هم دیگر نزدیک هستند.

در حوزه ی روابط جنسی سالم حتما باید یک رابطه ی عاطفی سالم به عنوان زیر بنا باشه که این رفتار جنسی یک روابط عاطفی سالم و بالغانه است.

---

بال وپر چندزنی خیره نمی بینی

روزی حرکت موش های قطبی را دیدم به این ترتیب که رهبر و مدیر گروه پیشرو بودن و مابقی موش ها به ترتیب پشت سرشان میامدند.قدم به قدم هم قدم رهبر تمام پیچ و خم ها را...

پای خود را جا پای پیشرو می گذاشتند بدون اینکه لحظه ی به مسیری که میروند و به گام های که برمیدارند فکر کنند.

حتی هیچ یک از آنان از خود نمی پرسد که اصلا مقصد ما کجاست فقط به تبعیت از رهبر خود به راه خود ادامه میدهند تا جایی که به یک دره می رسند اولین موش پیشرو و رهبرگروه در دره می افتد مابقی موش ها پشت سر آن سرا زیر در دره می شوند یکی پشت دیگری تا اخرین موش بدون اینکه یک لحظه یکی از آنها به اتفاقی که دارد میفتد فکر کند یا حتی به خود اجازه دهد که با خودش فکر کند آیا رفتن این راه درست است؟؟؟؟؟؟

---

حریم خصوصی زوجین

همه ی ما برای کامل ترشدن ازدواج میکنیم نه برای عوض شدن یا تبدیل شدن به موجودی که همسرمان می خواهد،هرانسانی در مرحله ی اول مستقل از دیگران است یعنی هریک از ما برای خود قلمرو داریم. همه ی ما در طول زندگی به لحظاتی نیاز داریم که تنها و در خلوت خودمان باشیم و دوست نداریم هیچ کس حریم خصوصی مان را به هم بزند.

وقتی انسانی که ازاد و مستقل از دیگران حق تصمیم گیری دارد،و بعد از ازدواج شریک زندگی اش این حق را از او می گیرد. 2 پیامد در بر دارد یا پرخاشگر می شود یا تبدیل به یک انسان وابسته که بدون همسرش قدرت تصمیم گیری نخواهد داشت.
---

مدیریت خشم و عصبانیت


من نقطه ی تاریکی را مبینم که تاریکی اش مرا عذاب میدهد...

من در ارزوے روشناے تمام شهر را کوچه به کوچه قدم میزنم...

من ندیدم نه نور چراغی نه فانوسی ...

من حتی مهتاب اسمانم بی نور بود،تمام شهر را گشتم و گشتم و گشتم و در اخر فهمیدم من تا علت تاریکی را ندانم به روشنایی نمی رسم،رفتار انسان نیز این چنین است من تا علت رفتارم را ندانم و تا از ضعفم با خبر نشوم نمیتوانم آن را التیام ببخشم.

گاهی رفتاری بر خلاف میلمان سر میزند و یا خواسته ی ما مورد اجابت واقع نمیشود و این عدم رضایت و تعارض مطلوبمان مارا خشمگین می کند،

در ابتدا باید فرق بین خشم و عصبانیت را گفت:

---

تغییر نگرش


خیلی حس خوبیه یه نفرو ادب کنی درست و از غلط بهش یاد بدے!؟اصلا لازم به باد انتقاد بگیریمش؟ خب چرا شروع نکنیم اول از همه دست خودمونو بگیریم بنشونیم جلومون خودمونو ادب کنیم اصلاح کردن دیگران سخته اول خودمونو اصلاح کنیم..
---

خودمان الماس میسازیم یا یک سنگ ارزان قیمت


بزرگی میگفت بزرگترین انتقام در اوج بودن است...
درست میگفتن اونقد باید ادم موفق و قوی و فعال و نجیب و سنگین و متین و باوقار باشی که برای هم جنست الگو و برای جنس مخالفت رویایی باشی که برای بدست اوردنت بها بپردازد.
خودت را ارزان نفروش تلاش کن..
تلاش که بکنی وجودت را میتراشی و جلا میدهی میدرخشی جذاب میشوی و خواستنی مثل الماس این ما هستیم که از خودمان الماس میسازیم یا یک سنگ ارزان قیمت


#آیدا مطور
---